Log in

Wydarzenia

DOŻYNKI 2019 W GMINIE PRZYBIERNÓW

Dożynki w Przybiernowie

31 sierpnia na stadionie sportowym w Przybiernowie odbyły się Dożynki Gminne. Tradycyjnie rozpoczęły się korowodem. Starostowie dożynek – Państwo Julia i Mirosław Szychulscy wjechali piękną bryczką powożoną przez Pana Pawła Zużewicza. W korowodzie dożynkowym brały również udział Poczty Sztandarowe, Zespół Pomorzanie z Przybiernowa z grupką dzieci oraz przedstawiciele Sołectw: Łoźnicy, Czarnogłów, Rokity, Brzozowa, Kartlewa, Miodowic, Dzieszkowa, Babigoszczy, Moracza, Rzystnowa z cudnie wykonanymi wieńcami.

Rolnicy, mieszkańcy gminy Przybiernów dziękowali w czasie mszy świętej dziękczynnej za zbiory i chleb. Po mszy nastąpiło symboliczne łamanie się chlebem a potem wszyscy udali się do zastawionych stołów i rozpoczęła się prawdziwa biesiada.

W trakcie dożynek czas umilały zespoły: Pomorzanie z Przybiernowa, „Wood & Brass Band”, Bastek Band oraz Big Sexy. Dla najmłodszych zorganizowano tzw. „strefę malucha” i dmuchawce. Uczestnicy dożynek mogli też podziwiać i przeżywać turniej sołectw.

Podczas dożynek można było oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Mieszkańcy gminy Przybiernów jak zwykle nie zawiedli i oddali prawie 8 litrów krwi.

Dzień Niepodległości w Przybiernowie

Dzień Niepodległości w Przybiernowie

W dniu 10 listopada 2017r. odbyła się wieczornica z okazji tego święta, która została zaprezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Przybiernowie. Przedstawiony został program słowno– muzyczny, przygotowany przez p. Małgorzatę Łuczak i p. Agnieszkę Mikułę pt.: „Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona”.
Po spektaklu chór szkolny pod kierunkiem p. Grażyny Tasarz wykonał wiązankę pieśni patriotycznych.
Uroczystość miała charakter imprezy środowiskowej i realizowała następujące cele:
• ukazanie doniosłego momentu odzyskania niepodległości
• ukazanie ile trudu kosztowało utrzymanie odzyskanej niepodległości
• ukazanie ofiar polskich dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków
• uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej.

Wakacyjne remonty w szkołach

Letnie remonty w szkołach podstawowych
W szkołach podstawowych w naszej gminie trwają obecnie remonty. W Przybiernowie na szkolnym placu od strony głównej bramy wjazdowej kładziona jest nowa nawierzchnia z bloczków polbrukowych.  Cały teren zostanie odwodniony poprzez system drenażu oparty na studniach chłonnych i odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej. Na zewnątrz wykonywany jest również remont dachu na łączniku pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem głównym, z kolei w środku remontowane są dwie sale lekcyjne oraz świetlica. Zniszczone pokrycia podłóg wymieniane są na wykładziny antypoślizgowe, malowane są ściany, wstawione zostaną również nowe drzwi. W podobnym zakresie odnawiana jest jedna z klas lekcyjnych w szkole w Czarnogłowach.