bip Przybiernów
Log in

Wydarzenia

DOŻYNKI 2019 W GMINIE PRZYBIERNÓW

Dożynki w Przybiernowie
zobacz więcej zdjęć

31 sierpnia na stadionie sportowym w Przybiernowie odbyły się Dożynki Gminne. Tradycyjnie rozpoczęły się korowodem. Starostowie dożynek – Państwo Julia i Mirosław Szychulscy wjechali piękną bryczką powożoną przez Pana Pawła Zużewicza. W korowodzie dożynkowym brały również udział Poczty Sztandarowe, Zespół Pomorzanie z Przybiernowa z grupką dzieci oraz przedstawiciele Sołectw: Łoźnicy, Czarnogłów, Rokity, Brzozowa, Kartlewa, Miodowic, Dzieszkowa, Babigoszczy, Moracza, Rzystnowa z cudnie wykonanymi wieńcami.

Rolnicy, mieszkańcy gminy Przybiernów dziękowali w czasie mszy świętej dziękczynnej za zbiory i chleb. Po mszy nastąpiło symboliczne łamanie się chlebem a potem wszyscy udali się do zastawionych stołów i rozpoczęła się prawdziwa biesiada.

W trakcie dożynek czas umilały zespoły: Pomorzanie z Przybiernowa, „Wood & Brass Band”, Bastek Band oraz Big Sexy. Dla najmłodszych zorganizowano tzw. „strefę malucha” i dmuchawce. Uczestnicy dożynek mogli też podziwiać i przeżywać turniej sołectw.

Podczas dożynek można było oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Mieszkańcy gminy Przybiernów jak zwykle nie zawiedli i oddali prawie 8 litrów krwi.

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 256

Wakacyjne remonty w szkołach

Letnie remonty w szkołach podstawowych
zobacz więcej zdjęć W szkołach podstawowych w naszej gminie trwają obecnie remonty. W Przybiernowie na szkolnym placu od strony głównej bramy wjazdowej kładziona jest nowa nawierzchnia z bloczków polbrukowych.  Cały teren zostanie odwodniony poprzez system drenażu oparty na studniach chłonnych i odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej. Na zewnątrz wykonywany jest również remont dachu na łączniku pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem głównym, z kolei w środku remontowane są dwie sale lekcyjne oraz świetlica. Zniszczone pokrycia podłóg wymieniane są na wykładziny antypoślizgowe, malowane są ściany, wstawione zostaną również nowe drzwi. W podobnym zakresie odnawiana jest jedna z klas lekcyjnych w szkole w Czarnogłowach.

 

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 739

Warsztaty Ekologiczno-Wędkarskie 2016 w Przybiernowie

Warsztaty Ekologiczno - Wędkarskie 2016
zobacz więcej zdjęć Jak co roku kolejna edycja (już ósma!) Warsztatów Ekologiczno - Wędkarskich cieszyła się sporym powodzeniem. Dwa dni "zielonej szkoły" dla dzieci i młodzieży z naszej gminy, zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii wód, konkursy dotyczące ryb i zwierząt leśnych, wędkowanie pod okiem seniorów. Dla odprężenia coś z przymrużeniem oka - m.in. rzut kaloszem, celowanie wędką do kubełków oraz noszenie jajka na łyżce. I każdego dnia pyszny posiłek.

Dzieci z naszej gminy potrafią się dobrze bawić, szybko się uczą, i to bez komputerów, tabletów... ale trzeba im pokazać, że tak można!

Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne zajęcia i zawody!

 

Serdeczne podziękowania dla darczyńców - ZO PZW w Szczecinie, Gminy Przybiernów i wszystkich Ludzi Dobrej Woli, szczególnie z naszego Koła w Przybiernowie.

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 875

Sukces w powiatowym turnieju siatkówki plażowej

W IX Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Gmin Powiatu Goleniowskiego o Puchar Starosty Goleniowskiego drużyna Gminy Przybiernów zajęła drugie miejsce. W ostatecznej punktacji ulegliśmy jedynie drużynie Starostwa Goleniów mając identyczny bilans meczów wygranych do przegranych. Kapryśna aura zmusiła sędziego do przerwania jednego ze spotkań na dwa punty przed końcem, ale nic nie było w stanie popsuć dobrego nastroju zawodników i kibiców. Ostatecznie pozostałe mecze rozegrano już bez przerw, no i przynajmniej się nie kurzyło ;-).

Wręczenie dyplomów i pucharów odbyło się już pod dachem namiotu, gdzie po równo oklaskiwaliśmy niedawnych rywali z boiska. Organizatorzy zadbali również o regenerację zawodników, w deszczowej oprawie potrawy z grilla smakowały wybornie.

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

1 miejsce - Powiat Goleniów
2 miejsce - Gmina Przybiernów
3 miejsce - Gmina Goleniów
4 miejsce - Gmina Maszewo
5 miejsce - Gmina Nowogard

Za rok następne mistrzostwa. Jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie i kiedy, ale zapewne znowu atmosfera będzie wspaniała. I to niezależnie od pogody!

Obszerną relację z turnieju opublikowano na stronach Powiatu Goleniowskiego.

 

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 579

Ostatni dzwonek

Ostatni dzwonek
zobacz więcej zdjęć Na 24 dzień czerwca 2016 roku, czyli na zakończenie  roku szkolnego 2015/2016, uczniowie naszych szkół czekali 10 dłuuugich miesięcy. Ostatni dzwonek zabrzmiał dla nich w Szkole Podstawowej w Przybiernowie, Szkole Podstawowej w Czarnogłowach oraz w Gimnazjum Publicznym w Przybiernowie. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz życzenia udanych, słonecznych i zdrowych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Niech radosne wakacje przyniosą odpoczynek, ale również motywację oraz jeszcze większe zaangażowanie w naukę i pracę w nowym roku szkolnym.

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 1127