bip Przybiernów
Log in

Wydarzenia

DOŻYNKI 2019 W GMINIE PRZYBIERNÓW

Dożynki w Przybiernowie
zobacz więcej zdjęć

31 sierpnia na stadionie sportowym w Przybiernowie odbyły się Dożynki Gminne. Tradycyjnie rozpoczęły się korowodem. Starostowie dożynek – Państwo Julia i Mirosław Szychulscy wjechali piękną bryczką powożoną przez Pana Pawła Zużewicza. W korowodzie dożynkowym brały również udział Poczty Sztandarowe, Zespół Pomorzanie z Przybiernowa z grupką dzieci oraz przedstawiciele Sołectw: Łoźnicy, Czarnogłów, Rokity, Brzozowa, Kartlewa, Miodowic, Dzieszkowa, Babigoszczy, Moracza, Rzystnowa z cudnie wykonanymi wieńcami.

Rolnicy, mieszkańcy gminy Przybiernów dziękowali w czasie mszy świętej dziękczynnej za zbiory i chleb. Po mszy nastąpiło symboliczne łamanie się chlebem a potem wszyscy udali się do zastawionych stołów i rozpoczęła się prawdziwa biesiada.

W trakcie dożynek czas umilały zespoły: Pomorzanie z Przybiernowa, „Wood & Brass Band”, Bastek Band oraz Big Sexy. Dla najmłodszych zorganizowano tzw. „strefę malucha” i dmuchawce. Uczestnicy dożynek mogli też podziwiać i przeżywać turniej sołectw.

Podczas dożynek można było oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Mieszkańcy gminy Przybiernów jak zwykle nie zawiedli i oddali prawie 8 litrów krwi.

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 1057

Wakacyjne remonty w szkołach

Letnie remonty w szkołach podstawowych
zobacz więcej zdjęć W szkołach podstawowych w naszej gminie trwają obecnie remonty. W Przybiernowie na szkolnym placu od strony głównej bramy wjazdowej kładziona jest nowa nawierzchnia z bloczków polbrukowych.  Cały teren zostanie odwodniony poprzez system drenażu oparty na studniach chłonnych i odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji deszczowej. Na zewnątrz wykonywany jest również remont dachu na łączniku pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem głównym, z kolei w środku remontowane są dwie sale lekcyjne oraz świetlica. Zniszczone pokrycia podłóg wymieniane są na wykładziny antypoślizgowe, malowane są ściany, wstawione zostaną również nowe drzwi. W podobnym zakresie odnawiana jest jedna z klas lekcyjnych w szkole w Czarnogłowach.

 

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 803

Warsztaty Ekologiczno-Wędkarskie 2016 w Przybiernowie

Warsztaty Ekologiczno - Wędkarskie 2016
zobacz więcej zdjęć Jak co roku kolejna edycja (już ósma!) Warsztatów Ekologiczno - Wędkarskich cieszyła się sporym powodzeniem. Dwa dni "zielonej szkoły" dla dzieci i młodzieży z naszej gminy, zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii wód, konkursy dotyczące ryb i zwierząt leśnych, wędkowanie pod okiem seniorów. Dla odprężenia coś z przymrużeniem oka - m.in. rzut kaloszem, celowanie wędką do kubełków oraz noszenie jajka na łyżce. I każdego dnia pyszny posiłek.

Dzieci z naszej gminy potrafią się dobrze bawić, szybko się uczą, i to bez komputerów, tabletów... ale trzeba im pokazać, że tak można!

Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne zajęcia i zawody!

 

Serdeczne podziękowania dla darczyńców - ZO PZW w Szczecinie, Gminy Przybiernów i wszystkich Ludzi Dobrej Woli, szczególnie z naszego Koła w Przybiernowie.

  • Kategoria: Wydarzenia
  • Odsłony: 976