Logo

Budowa siłowni zewnętrznej w Czarnogłowach

   herb 1

14 stycznia 2021 r. do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie został przesłany wniosek o pomoc finansową dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Celem tego zadania jest budowa siłowni zewnętrznej w Czarnogłowach. Wnioskowana kwota dofinansowania to 20.000,00 zł. Całkowity koszt zadania to: 53.925,73 zł.
5 maja 2021 r. wniosek przeszedł pozytywnie ocenę i znalazł się na liście przeznaczonej do dofinansowania.
Otrzymane środki zostaną w całości przeznaczone na zakup urządzeń siłowni zewnętrznej ogrodzenie oraz chodnik, umożliwią wszystkim, niezależnie od wieku, dostęp do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Inwestycja skierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i do osób dorosłych i seniorów. Stworzenie tego typu ogólnodostępnego i atrakcyjnego w użytkowaniu miejsca zachęci osoby w różnym wieku do podjęcia ćwiczeń ruchowych i zmotywuje do przejścia na zdrowszy tryb życia.

2021 05 12 silownia   2021 05 12 silownia 02

Siłownia zewnętrzna będzie kolejnym, bardzo powszechnym tego typu obiektem rekreacyjno-sportowym w gminie Przybiernów. Trening siłowy na nowo powstałej siłowni będzie integrował różne grupy i środowiska lokalne. Takie miejsca charakteryzują się bowiem wartością dodaną - nie tylko umożliwiają aktywność fizyczną, ale także stwarzają okazję do nawiązywania nowych znajomości i wspólnego spędzania wolnego czasu. Budując siłownię zewnętrzną w miejscowości Czarnogłowy planujemy stworzyć aktywną ścieżkę zdrowia.
Dotacja w wysokości 20.000,00 zł jest finansowana ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Pozostała kwota realizacji inwestycji w wysokości 33.925,73 zł stanowi środki budżetu Gminy Przybiernów.

Wójt Gminy
Lilia Ławicka

© CreateVision.pl. All Rights Reserved.