Pierwsze szkolenia komputerowe za nami.

W dniach 17-18.01.2020r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnogłowach odbyło się pierwsze szkolenie w ramach realizowanego przez Gminę Przybiernów oraz Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”. Szkolenie odbyło się z modułu ,,Kultura w sieci''. Grupa uczestników szkolenia zapoznała się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury. Poznali również praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobyli umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzieli się również jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

Kolejne szkolenie przeprowadzono w dniach 21-22.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Przybiernowie. Grupa nauczycieli podnosiła swoje kompetencje cyfrowe w module "Rodzic w Internecie". Moduł ten adresowany jest do rodziców/opiekunów. Poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w tym module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w Internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

Przypominamy, że nabór uczestników do projektu jest ciągły, aż do osiągnięcia limitu osób tj.: 288. Liczy się kolejność zgłoszeń. Szkolenia są całkowicie bezpłatne i mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 25 rok życia. Każdy uczestnik może wziąć udział tylko w jednym wybranym module szkoleniowym.

Tematy szkoleń do wyboru:
1. Rodzic w Internecie
2. Mój biznes w sieci
3. Moje finanse i transakcje w sieci
4. Działam w sieciach społecznościowych
5. Tworzę własną stronę internetową (blog)
6. Rolnik w sieci
7. Kultura w sieci

Termin realizacji projektu: 11.2019 r. – 20.04.2020 r.

Kolejne szkolenie zaplanowane jest na: 25-26.01.2020 r. – świetlica wiejska w Brzozowie.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
Urząd Gminy w Przybiernowie:
pok. nr 6, tel. 91 4667553, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.przybiernow.pl
oraz Stowarzyszeniu Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie:
ul. Matejki 3c, 72-100 Goleniów, tel. 693 162 181, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
ww.centrumanimacjimlodziezy.blogspot.com