Log in

Bezpłatne badania mammograficzne na terenie powiatu goleniowskiego

2021 06 08 uchron sie 1

W czerwcu br. mieszkanki naszego powiatu będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań w miejscowościach:
07.06, Maszewo, ul. Jedności Narodowej 7, przy SP, godz. 9-17, Geneva Trust
07.06, Goleniów, ul. Wolińska 11, przy Kauflandzie, godz. 9-17, Geneva Trust
08.06, Nowogard, pl. Szarych Szeregów, przy SP 1, godz. 9-17, Geneva Trust
10.06, Goleniów, ul. Sportowa 25, przy OSIR, godz. 14-16, Mammo-Med
11.06, Maszewo, ul. Jedności Narodowej 7, przy SP, godz. 9-15, Mammo-Med
14.06, Nowogard, ul. Wojska Polskiego 6, obok sali gimnastycznej, godz. 9-12, Mammo-Med

Kto może skorzystać z bezpłatnej mammografii?
Program adresowany jest do kobiet w wieku 50 - 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

U kobiet, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii, badanie wykonuje się po upływie 12 miesięcy.

UWAGA: Do badania w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

Wcześniejsza rejestracja
Przed badaniem należy zarejestrować się telefonicznie lub elektronicznie za pomocą formularza na stronie operatora mammobusu. W celu weryfikacji uprawnień do badania niezbędny będzie dowód osobisty. Poza tym na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zasady sanitarne
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami operatora mammobusu, środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

Personel medyczny prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w wyznaczonym podczas rejestracji czasie.