Log in

Powszechny Spis Rolny 2020

Rolniku! Pomóż wygrać nagrody dla dzieci

2020 10 20 spisUrząd Statystyczny w Szczecinie rozpoczął akcję „Nasza gmina mistrzem samospisu”, w ramach której nagrodzone zostaną gminy posiadające najwyższy udział wypełnionych formularzy w Powszechnym Spisie Rolnym poprzez metodę samospisu internetowego w liczbie ogółem gospodarstw rolnych objętych Powszechnym Spisem Rolnym. Nagrody otrzymają 3 gminy wiejskie, 3 miejskie, 3 miasta oraz 3 gminy z obszaru wiejskiego w których wskaźnik ten będzie najwyższy zgodnie z raportem wygenerowanym na dzień 13.11.2020 r. godz. 16.00. Do zwycięskich gmin zostaną przekazane zestaw piłek (nożna, do gry w koszykówkę oraz siatkówkę), dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca w każdej grupie gmin zostanie przekazana ładowarka indukcyjna. Otrzymane zestawy mają zostać przekazane do wybranej placówki oświatowej lub kulturalnej z obszaru gminy tj. szkoły, ośrodka kultury, świetlicy wiejskiej.

Rolniku, aby dokonać samospisu internetowego wystarczy wejść na stronę: https://spisrolny.gov.pl/

i wypełnić formularze spisu rolnego.

Spis rolny w terenie wstrzymany

Spis rolny w terenie wstrzymanyInformujemy, że realizacja spisu rolnego w terenie (poprzez wywiad bezpośredni), na obszarze całego kraju, została wstrzymana do odwołania z powodu sytuacji zagrożenia epidemią COVID-19.

Oznacza to, że rachmistrzowie spisowi nie mogą realizować spisu w terenie, natomiast będą realizować tylko i wyłącznie wywiady telefoniczne dla przydzielonych punktów widocznych w aplikacji.

Od dzisiaj pracę rozpoczyna rachmistrz terenowy pan Arkadiusz Pryć, który będzie telefonicznie kontaktował się z użytkownikami gospodarstw w Naszej Gminie. W przypadku, gdy Rolnik nie odbierze telefonu, otrzyma powiadomienie sms, że rachmistrz próbował się z nim skontaktować. W takim przypadku proszę czekać na kolejny telefon lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (ustalenie terminu spisu jest możliwe tylko z rachmistrzem terenowym).

Gminne Biuro Spisowe pełni dyżur w godzinach pracy Urzędu, a także w godzinach popołudniowych (dyżur telefoniczny) do godziny 20.00, czyli do czasu w którym rachmistrz spisowy będzie kończył pracę: w godzinach pracy Urzędu tel. 914667530

po godzinach pracy Urzędu dyżur telefoniczny pod numerami:

- koordynator: 531594817
- członkowie: 531594877, 531594867

Spis rolny: obowiązkowa forma spisu - samospis internetowy

Wojewódzkie Biuro Spisowe przypomina, że obowiązkową formą spisu rolnego jest samospis internetowy.

Treść art. 8a ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728 oraz z 2020 r. poz. 1486), który reguluje wprost powyższą kwestię:

Art. 8a. 1. Użytkownik gospodarstwa rolnego jest obowiązany przeprowadzić samospis internetowy.

2. Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.

Pozostałe formy jakie określa ustawa (metoda kontaktu telefonicznego bądź bezpośredniego) są metodami uzupełniającymi, a ich skala zależeć będzie w głównej mierze od sytuacji pandemicznej w kraju.

W naszej Gminie spis zakończyło do chwili obecnej 28 gospodarstw indywidualnych, co stanowi 12,39% wszystkich uprawnionych. Od jutra pracę rozpoczyna rachmistrz terenowy, co nie wyklucza możliwości samospisu przez Rolników. I do tego Państwa zachęcamy.

Lilia Ławicka
Wójt Gminy
Gminny Komisarz Spisowy

Spis Rolny: rachmistrz terenowy

Informacja o wynikach naboru kandydatów na rachmistrza terenowego w Gminie Przybiernów do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych w Gminie Przybiernów trwał od 15 czerwca do 8 lipca 2020 r.
Do naboru zgłoszenia złożyły 2 osoby.
Wszystkie osoby spełniały wymagania określone w ogłoszeniu o naborze.

W wyniku zakończenia procedury naboru, tj. po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu egzaminacyjnego rachmistrzem terenowym został:

pan Arkadiusz PRYĆ

Wójt Gminy – Gminny Komisarz Spisowy
Lilia Ławicka