Log in

Koronawirus - najważniejsze informacje (aktualizacja 03.04.2020r.)

Informujemy, że Urząd Gminy w Przybiernowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Przybiernowie oraz Gminny Zespół Ekonomiczno – Administracyjny Szkół w Przybiernowie nie będą przyjmowały interesantów. Zmiany obowiazują od 16 marca 2020r. do odwołania.

W przedsionku przy wejściu głównym do urzędu została umieszczona skrzynka podawcza i bez wchodzenia do budynku można pozostawić pismo, wniosek, itp. Jeśli jednak zachodzi konieczność pojawienia się w urzędzie osobiście (tylko w sprawach pilnych) prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia wizyty, także o zabranie własnego długopisu. W tym trudnym okresie musimy zadbać przede wszystkim o zdrowie i zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby.

sekretariat Urzędu tel. 914667530 e-mail: sekretariat@przybiernow.pl
USC tel. 914667562
OPS tel. 914667549 lub 914186454
GZEAS tel. 914667556

Pozostałe numery i adresy kontaktowe na stronie: http://bip.przybiernow.pl/strony/menu/53.dhtml
Więcej informacji na naszej stronie pod adresem https://przybiernow.pl/informator/koronawirus

 

Informujemy, że 10 kwietnia 2020 roku (piątek)
Urząd Gminy w Przybiernowie oraz jego jednostki
będą czynne do godziny 12.00. 

Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców wojewodztw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

Kolejne bezpłatne szkolenia komputerowe

 

Kolejne bezpłatne szkolenia komputerowe
zobacz więcej zdjęć

W ramach projektu grantowego pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i  zachodniopomorskiego” w gminie Przybiernów w okresie od 26.02.2020 r. do 07.03.2020 r.  odbyły się kolejne bezpłatne zajęcia komputerowe w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach i w Przybiernowie w Urzędzie Gminy w Przybiernowie oraz w Wiejskim Domu Spotkań i Animacji Społecznej w Budzieszewicach. Były to kolejne ze szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Następne szkolenia odbędą się w dniach 11-12.03.2020 r. w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach oraz w Świetlicy wiejskiej w Moraczu w dniach 12-13.03.2020 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Przybiernów od 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych. Zostały już ostatnie wolne miejsca.

Szkolenie komputerowe w ŚDS

 

Szkolenie komputerowe w ŚDS
zobacz więcej zdjęć W dniach 25-26.02.2020r. podopieczni oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przybiernowie brali udział w szkoleniu podnoszącym kompetencje cyfrowe w ramach realizowanego przez Gminę Przybiernów projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”. Tematem szkolenia było "Działam w sieciach społecznościowych''.

Przeszkoleni cyfrowo

 

Przeszkoleni cyfrowo
zobacz więcej zdjęć W dniach 22-23.02.2020 r. w Kartlewie i Zabierzewie odbyły się kolejne bezpłatne zajęcia komputerowe w ramach realizowanego przez Gminę Przybiernów oraz Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”. Tematem szkolenia w Zabierzewie było "Moje finanse i transakcje w sieci'', natomiast w Kartlewie ''Tworzę własną stronę internetową".

Na naukę nigdy nie jest za późno

 

Na naukę nigdy nie jest za późno
zobacz więcej zdjęć Życie na emeryturze to czas, który trzeba w pełni wykorzystać. Warto realizować pasje, próbować nowych rzeczy i dokształcać się! Dobrym pomysłem jest rozwijanie umiejętności obsługi komputera, co otworzy zupełnie nowy świat. Każdy senior na czasie powinien posiadać umiejętności obsługi komputera i Internetu, które ułatwią i usprawnią życie na wielu płaszczyznach. Bez wychodzenia z domu można robić zakupy, czytać codzienną prasę czy nawiązywać nowe znajomości. Komputer pomaga też w utrzymywaniu bliskich relacji rodzinnych -  dzięki darmowym komunikatorom można nie tylko słyszeć, ale również widzieć dzieci i wnuki. Jednak aby móc korzystać ze wszystkich udogodnień, trzeba się najpierw przełamać i nauczyć obsługi komputera. Na to nigdy nie jest za późno! Oczywiście zostawiony sam sobie senior może się pogubić w wirtualnym świecie, dlatego warto skorzystać z bogatej oferty kursów komputerowych w ramach realizowanego przez Gminę Przybiernów projektu grantowego pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego".

Kolejne szkolenia z podniesienia kompetencji cyfrowych

 

Kolejne szkolenia z podniesienia kompetencji cyfrowych
zobacz więcej zdjęć

W dniach 10-11.02.2020r. w Szkole Podstawowej w Przybiernowie odbyło się kolejne szkolenie w ramach realizowanego przez Gminę Przybiernów oraz Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”. Tematem szkolenia było "Działam w sieciach społecznościowych''. Kolejne szkolenie przeprowadzono w dniach 13-14.02.2020r. w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach, na którym grupa rodziców podnosiła swoje kompetencje cyfrowe w module "Rodzic w Internecie", natomiast w dniach 15-16.02.2020r. w Wiejskim Domu Spotkań i Animacji Społecznej w Budzieszewicach uczestnicy z Babigoszczy szkolili się w temacie "Mój biznes w sieci".

Były to kolejne ze szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Przypominamy, że nabór uczestników do projektu jest ciągły, aż do osiągnięcia limitu osób tj.: 288. Liczy się kolejność zgłoszeń. Szkolenia są całkowicie bezpłatne i mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 25 rok życia. Każdy uczestnik może wziąć udział tylko w jednym wybranym module szkoleniowym.