Log in

Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców wojewodztw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

Podsumowanie projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego” realizowanego przez Gminę Przybiernów

 

Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

Gmina Przybiernów zakończyła projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”, który był realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Celem głównym projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Przybiernów, zwłaszcza osób zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Od stycznia do maja br. w ramach projektu przeprowadzono 24 szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych, w których przeszkolono łącznie 288 osób. Uczestnicy projektu brali udział w dwudniowych szkoleniach (1 moduł – 16 godzin szkoleniowych). Zajęcia skierowane były do mieszkańców gminy powyżej 25 roku życia. Ze szkoleń mogły skorzystać także osoby po 65 roku życia – stanowiły one ponad 6 % wszystkich uczestników (18 osób). Uczestnicy mieli do wyboru 1 z 7 modułów szkoleniowych: „Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog), „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”. Największym zainteresowaniem wśród modułów szkoleniowych cieszyły się szkolenia: „Rodzic w Internecie” (60 osób) oraz „Mój biznes w sieci”(60 osób). Chętnych nie brakowało także na szkolenia: „Moje finanse i transakcje w sieci”(48 osób), „Działam w sieciach społecznościowych” (48 osób),  „Kultura w sieci”(48 osób). Małe zainteresowanie było modułami: „Tworzę własną stronę internetową (blog) (12 osób) oraz „Rolnik w sieci” (12 osób). Wszyscy kursanci podczas szkoleń otrzymali bezpłatny zestaw materiałów szkoleniowych, w tym pendriv'e, długopis i notatnik oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Uczestnicy szkoleń mieli zapewnione także przerwy kawowo-obiadowe w każdym dniu szkolenia. Dzięki projektowi, powiększyła się grupa świadomych oraz kompetentnych użytkowników komputera i Internetu, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Wraz z zakończeniem szkoleń komputerowych dnia 16 czerwca 2020 r. w imieniu Gminy Przybiernów Wójt Pani Lilia Ławicka wraz ze Skarbnikiem Gminy Panią Anną Ziębą oficjalnie przekazały dyrektorom szkół sprzęt komputerowy o łącznej wartości 48.356,22 zł, zakupiony w ramach projektu. Do Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Przybiernowie trafiło 14 nowoczesnych laptopów wraz z wózkiem do przechowywania laptopów, natomiast Szkoła Podstawowa im. W. Komara i T. Ślusarskiego w Czarnogłowach otrzymała 10 laptopów.

Na realizację projektu gmina Przybiernów otrzyma dofinansowanie w kwocie 148 320 zł stanowiące 100% kwoty wydatków kwalifikowanych projektu.

Zakończenie szkoleń komputerowych

 

Zakończenie szkoleń komputerowych
Gmina Przybiernów wraz z partnerem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie zorganizowała dwa ostatnie bezpłatne szkolenia komputerowe w ramach projektu grantowego pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”.

Szkolenia przeprowadzono w dniach 22-23.05.2020 r. w Przybiernowie oraz w dniach 29-30.05.2020 r. w Miodowicach, na których uczestnicy podnosili swoje kompetencje w modułach ''Rodzic w Internecie" oraz "Rolnik w sieci".

Były to ostatnie ze szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Dofinansowanie projektu z UE: 148 320,00 zł

Kontynuacja projektu

 

Kontynuacja projektu

W miniony weekend w Rzystnowie i w Przybiernowie po dwumiesięcznej przerwie odbyły się trzy szkolenia komputerowe w ramach realizowanego przez gminę Przybiernów projektu grantowego pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego". Szkolenia przeprowadzone zostały w ścisłym reżimie sanitarnym  przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności. Wszyscy uczestnicy szkolenia podnosili swoje kompetencje w module ,,Moje finanse i transakcje w sieci", z którego dowiedzieli się jak skutecznie załatwiać sprawy prywatne, biznesowe, finansowe oraz urzędowe za pośrednictwem Internetu. Kursanci nauczyli się jak zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować   zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz jak korzystać z podstawowych usług e-administracji - wszystko w sposób elektroniczny, szybki i bezpieczny, co w obecnej sytuacji jest niezwykle ważne.

Były to kolejne szkolenia finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Ostatnie szkolenia komputerowe odbędą się w dniach 22-23.05.2020 r. w OSP w Przybiernowie oraz w dniach 29-30.05.2020 r. w Świetlicy wiejskiej w Miodowicach, po których gmina Przybiernów będzie mogła przekazać do szkół 24 laptopy zakupione w ramach projektu.

Dofinansowanie projektu z UE: 148 320,00 zł

Wznowienie szkoleń komputerowych

 

Wznowienie szkoleń komputerowych
W dniach 15-16 maja w Świetlicy wiejskiej w Rzystnowie oraz 16-17 maja w OSP w Przybiernowie nastąpi powrót do szkoleń komputerowych realizowanych przez gminę Przybiernów w ramach projektu grantowego pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”, które z powodu pandemii były zawieszone od 14 marca. Szkolenia komputerowe odbywać się będą w ścisłym reżimie sanitarnym przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

W ramach projektu przeprowadzono dotychczas 19 szkoleń z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych, w których przeszkolono łącznie 228 osób. Przypominamy, że nabór uczestników do projektu jest ciągły, aż do osiągnięcia limitu osób tj.: 288. Liczy się kolejność zgłoszeń. Szkolenia są całkowicie bezpłatne i mogą z nich skorzystać osoby, które ukończyły 25 rok życia. Każdy uczestnik może wziąć udział tylko w jednym wybranym module szkoleniowym.

Tematy szkoleń do wyboru:
1. Rodzic w Internecie
2. Mój biznes w sieci
3. Moje finanse i transakcje w sieci
4. Działam w sieciach społecznościowych
5. Tworzę własną stronę internetową (blog)
6. Rolnik w sieci
7. Kultura w sieci

W ramach projektu zakupiono 24 laptopy, które po zakończeniu szkoleń przekazane zostaną do szkół na terenie gminy Przybiernów.

Dofinansowanie projektu z UE: 148 320,00 zł

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
Urząd Gminy w Przybiernowie:
tel. 91 4667553, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.przybiernow.pl

W załączeniu zdjęcia z ostatnich szkoleń, które przeprowadzono w dniach 11-12.03.2020 r. w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach oraz w dniach 12-13.03.2020 r. w Świetlicy wiejskiej w Moraczu.

Kolejne bezpłatne szkolenia komputerowe

 

Kolejne bezpłatne szkolenia komputerowe

W ramach projektu grantowego pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i  zachodniopomorskiego” w gminie Przybiernów w okresie od 26.02.2020 r. do 07.03.2020 r.  odbyły się kolejne bezpłatne zajęcia komputerowe w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach i w Przybiernowie w Urzędzie Gminy w Przybiernowie oraz w Wiejskim Domu Spotkań i Animacji Społecznej w Budzieszewicach. Były to kolejne ze szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Następne szkolenia odbędą się w dniach 11-12.03.2020 r. w Szkole Podstawowej w Czarnogłowach oraz w Świetlicy wiejskiej w Moraczu w dniach 12-13.03.2020 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Przybiernów od 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych. Zostały już ostatnie wolne miejsca.