Log in

Dozynki

Wyniki konkursu

Wyniki konkursuW dniu 20 sierpnia 2021r komisja w składzie Anna Pryć, Elżbieta Kisielińska-Baranowska , Ryszard Kazanowski dokonała oceny zgłoszonych wieńców dożynkowych.

Do konkursu na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy" przystąpiło pięć   Sołectw. Na podstawie ocen indywidualnych, komisja dokonała wyliczenia średniej arytmetycznej i wyłoniła zwycięzców, co zostało potwierdzone zbiorczą kartą ocen.

I miejsce ilość pkt 45 wieniec z Sołectwa Miodowice,
II miejsce ilość pkt 44 Sołectwo Rokita
III miejsce ilość pkt 37 Sołectwo Rzystnowo.

Wyróżnienia dla Sołectw Łoźnica i Przybiernów.

Do konkursu na "Najpiękniejszą dekorację dożynkową wsi" przystąpiło 7 Sołectw. Na podstawie ocen indywidualnych, komisja dokonała wyliczenia średniej arytmetycznej i wyłoniła zwycięzców, co  zostało potwierdzone zbiorczą kartą ocen.

I miejsce ilość pkt 45 egzekwo dekoracja w Sołectwie Rokita i w Sołectwie Rzystnowo.
II miejsce ilość pkt 44 Sołectwo Miodowice
III miejsce ilość pkt 37 Sołectwo Czarnogłowy.

Wyróżnienia dla Sołectw Łoźnica, Przybiernów, Moracz/Derkacz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności i pomysłów. Nagrody pieniężne zostaną wręczone na najbliższym zebraniu Sołtysów

Dożynki Sołeckie Przybiernów 2021r

Dożynki Sołeckie Przybiernów 2021r
Dożynki to czas radości z efektów całorocznej trudnej pracy rolników; to święto plonów naszej Ziemi, która dzięki właśnie pracy rolników, nie tylko rodzi, ale i karmi, bo dobrze pielęgnowana jest naszą Żywicielką.

Tegoroczne Dożynki Sołeckie odbyły się na stadionie sportowym w Przybiernowie. Wspólne świętowanie rozpoczęli najmłodsi,Pani Biedronka i jej przyjaciel Olaf przeprowadzali różne konkursy, gry, zabawy. Na deskach dużej sceny odbył się koncert piosenki włoskiej w wykonaniu ALEXA, wystąpił Zespół CASANOVA a do tańca przygrywał i śpiewał Zespół BASTEK BEND.