Log in

Projekt "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców wojewodztw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego"

 

2019 11 13 projekt

Obserwujemy obecnie przyspieszoną rewolucje technologiczno - informacyjną, w której część obywateli nie może brać udziału. To źle, bo jako beneficjenci szeroko rozumianych mediów cyfrowych tracimy jednocześnie kontakt z ludźmi wartościowymi, którzy nie do końca nadążają za wszystkimi nowościami. Uzupełnieniu tej luki komunikacyjnej i edukacyjnej służy właśnie tytułowy projekt.

I tak w ramach projektu realizowane są szkolenia z różnych aspektów użytkowania nowoczesnych narzędzi informatycznych do tworzenia, publikowania, pobierania i kontrolowania informacji. To co niegdyś było tylko domeną zapaleńców i wykształconych informatycznie młodych ludzi, dziś jest elementem codziennych obowiązków. A to zorganizowanie niedopinającego się budżetu domowego, a to bezpieczne przeglądanie internetu, płatności zdalne, a to kontakt poprzez internet z rodziną za granicą, a to wreszcie chęć podzielenia się swoją pasją z innymi czy znalezienia bratniej duszy choćby po drugiej stronie globu... Zauważmy zatem, że zaproponowane tematy szkoleń w rzeczywisty sposób uzupełniają wiedzę mieszkańców i skłaniają ich do większego udziału w cyfrowej  rzeczywistości. To bardzo ważne, gdyż w ten sposób zmniejszane są koszty społeczne wykluczenia i poprawia się komfort życia obywateli.

Poprzez szkolenia grupowe stwarzane są również dodatkowe możliwości wymiany wiedzy. Może się okazać, że sąsiad z drugiej strony ulicy też ma potrzebę usprawnienia kontaktu z rodziną za granicą. Natomiast sąsiedzi dwa domy dalej już sobie z tym świetnie radzą, ale chętnie dowiedzą się jak stworzyć arkusz kontrolujący miesięczne wydatki... tak nawiązywane są nowe płaszczyzny znajomości, wymiana doświadczeń i zmniejszenie barier w komunikacji poprzez nowoczesne media cyfrowe.

Pod adresem https://przybiernow.pl/projekty/podniesienie-kompetencji-cyfrowych znajdują się artykuły informujące o szkoleniach które już miały miejsce. Tam znajdziesz również informacje o tym jak wziąć udział w kolejnych szkoleniach, które będą odbywały się aż do 20 kwietnia. Zachęcamy do kontaktu i udziału.

Rodzinny Piknik Integracyjny w Miodowicach

Rodzinny Piknik Integracyjny w Miodowicach
W sobotę 01.06.2019 o godz. 13.30 na Placu Zabaw w Miodowicach odbył się Rodzinny Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka w ramach projektów miękkich pn. „Zapobieganie zagrożeniom obszaru – budowa 10 przydomowych oczyszczalni ścieków w Miodowicach”. Udział w imprezie wzięło ok 50 osób, w tym dzieci i dorośli. Zaproszona została Ochotnicza Straż Pożarna z Przybiernowa oraz Klub Motorowy „MOTOKORBA" z Goleniowa. Strażacy zorganizowali dla najmłodszych ”szybki kurs małego strażaka”, gdzie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli również przejechać się wozem strażackim . Dzięki klubowi „ Motokorba" uczestnicy mieli możliwość pierwszy raz w życiu przejechać się na motorze. W czasie imprezy było wiele atrakcji i konkursów, które wywołały nie jeden uśmiech na twarzach uczestników. Dziękujemy wszystkim sponsorom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Przybiernów oraz modernizacja ujęcia wody w miejscowości Babigoszcz 

2019 05 20 oczyszczalnia 012019 05 20 oczyszczalnia 022019 05 20 oczyszczalnia 03

Zgodnie z umową o przyznaniu pomocy na realizację inwestycji pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Przybiernów oraz modernizacja ujęcia wody w miejscowości Babigoszcz” z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 oraz z udziałem środków pochodzących z budżetu gminy Przybiernów, w dniu 10 lutego 2019 r. nastąpiło całkowite zakończenie inwestycji.

Bezpłatne szkolenie

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE SZKOLENIE PRZYGOTOWUJĄCE DO APLIKOWANIA

dla osób fizycznych i przedsiębiorców z zakresie podejmowania lub rozwoju działalności gospodarczej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji  w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego 
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Termin:

  • 24.10.2018r. (środa)w godz. 13:00 - 16:00 dla osób zainteresowanych podejmowaniem działalności gospodarczej
  • 25.10.2018r. (czwartek) w godz. 13:00 - 16:00 dla osób zainteresowanych rozwijaniem działalności gospodarczej

Miejsce:

Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28

Zapisy:

Stowarzyszenie Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego

plac Bramy Wolińskiej piętro IV

72-100 Goleniów

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 504 062 884

UWAGA ! 

W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami prosimy o potwierdzenie udziału w danym szkoleniu drogą mailową lub telefoniczną z podaniem terminu do 17 października 2018r.