Log in

Wspólne kolędowanie w Ośrodku Kultury w Przybiernowie

Wspólne kolędowanie w Ośrodku Kultury w Przybiernowie

W minioną niedzielę, 22 stycznia, tradycji stało się zadość -  lokalni artyści zaprosili mieszkańców do wspólnego kolędowania w Ośrodku Kultury w Przybiernowie.
Nim ze sceny wybrzmiały pierwsze kolędy i pastorałki wszystkich zgromadzonych przywitała Wójt Lilia Ławicka. Gospodarz gminy, korzystając z okazji, przedstawiła publicznie nowego dyrektora Gminnego Centrum Kultury. Biblioteki Publicznej w Przybiernowie, którym został, wyłoniony w drodze publicznego konkursu, Marcin Simiński.
Po tej krótkiej oficjalnej części, na scenę artystów zaprosiła prowadząca koncert, niezawodna pani Dorota Stróżyńska, w ciekawy sposób opowiadająca także krótko historię poszczególnych utworów. Wśród nich nie zabrakło bardzo popularnych i lubianych przez nas kolęd, ale także współczesnych pastorałek, których teksty odwoływały się do dzisiejszych czasów, zmuszając niekiedy do refleksji.
W koncercie wzięli udział: Aleksandra Jankowska, Dariusz Igras,  Bogumiła Radka,  Anna Rosińska , Ilona Krzyżewska,  Grażyna Tasarz,  Barbara Błądzińska, Krystyna Słomczewska, Małgorzata Centkowska,  Teresa Górna, Krzysztofa Olejnik-Zakrocka, Michał Radka, Milena Słomczewska, Barbara Krupa-Wiezowska, Wiktoria Więzowska, Gosia Paluszak, oraz uczniowie z SP w Przybiernowie: Antoś Igras, Antoś Nozdryń-Płotnicki, Oliwia Klimczyk, Marysia Kaczmarek, Layla Stanley.
 
Szczególne podziękowania dla Kazimierza Igrasa za opiekę techniczną i przygotowania podkładów, a paniom: Elżbiecie Kisielińskiej-Baranowskiej i Ewelinie Lisieckiej  za dekorację. Było pięknie, będzie co wspominać.
Na koniec szczególne podziękowania dla  wspaniałych gości, cudownej przybiernowskiej publiczności, która i tym razem nas nie zawiodła. Do zobaczenia za rok!