Log in

"Daj mi żyć", czyli "Jak mężczyzna postrzega kobietę". Święto Kobiet w Ośrodku Kultury

“Daj mi żyć”, czyli “Jak mężczyzna postrzega kobietę”

W dniu 8 marca, w Ośrodku Kultury w Przybiernowie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie panie  z osobami towarzyszącymi zaproszono na przedstawienie satyryczne pt. “Jak mężczyzna postrzega kobietę”, w reżyserii Elżbiety Kisielińskiej- Baranowskiej. Była też niespodzianka muzyczna.

W przedstawieniu zagrali członkowie Grupy Teatralnej RAZEM z Przybiernowa oraz gościnnie słuchacze z zaprzyjaźnionego UTW z Golczewa. Scenariusz pełen humorystycznych anegdot zaczerpniętych z małżeńskich perypetii sprawił, że widownia nie mogła narzekać na brak dobrej zabawy. Całość przeplatana była muzyką na żywo, którą zapewniło wyjątkowe trio w składzie: p. Marcin Simiński – nasz śpiewający dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz akompaniujący mu na gitarach akustycznych dwaj wyjątkowi muzycy- p. Kuba Herdzik i p. Bartek Janczak. Nad techniczną stroną występu (akustyka)  czuwał p. Jacek Gałkiewicz. O światła na scenie zadbał p. Zbigniew Kamiński.  Natomiast w rolę konferansjera wcielił się premierowo p. Sławomir Zdanowicz, nasz lokalny przedsiębiorca, ale także gitarzysta i miłośnik muzyki.

 Po części artystycznej głos zabrała Wójt Gminy Pani Lilia Ławicka, dziękując za zaproszenie na  wyjątkowy wieczór i ogrom pracy włożonej zarówno przez wszystkich artystów i osoby obsługujące przedstawienie, w tym  pracowników GCK.BP. Szczególne słowa uznania Pani Wójt skierowała również do p. Elżbiety Kisielińskiej- Baranowskiej, która była reżyserem przedstawienia i autorką pięknej dekoracji.

Wieczór zakończył słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, na który wszystkie przybyłe do naszego Ośrodka Kultury panie, wraz z osobami towarzyszącymi, zaprosił p. dyrektor Marcin Simiński wspólnie z pracownikami GCK.BP. Nie zabrakło też oczywiście kwiatów oraz życzeń, a nawet odśpiewania tradycyjnego “Sto lat”.

Przedstawienie pt. “Jak mężczyzna postrzega kobietę” zostało wystawione następnego dnia tj. 9 marca, w Golczewie, na zaproszenie Burmistrza tej gminy i słuchaczy UTW. Tam również nagrodzono spektakl gromkimi brawami.

Dziękujemy za miele spędzony wieczór i czekamy z niecierpliwością na kolejne wydarzenia w naszym Ośrodku Kultury!

Inf. własne