Log in

Dzień Niepodległości w Przybiernowie

Dzień Niepodległości w Przybiernowie

W dniu 10 listopada 2017r. odbyła się wieczornica z okazji tego święta, która została zaprezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Przybiernowie. Przedstawiony został program słowno– muzyczny, przygotowany przez p. Małgorzatę Łuczak i p. Agnieszkę Mikułę pt.: „Bo nie ma ziemi wybieranej, jest tylko ziemia przeznaczona”.
Po spektaklu chór szkolny pod kierunkiem p. Grażyny Tasarz wykonał wiązankę pieśni patriotycznych.
Uroczystość miała charakter imprezy środowiskowej i realizowała następujące cele:
• ukazanie doniosłego momentu odzyskania niepodległości
• ukazanie ile trudu kosztowało utrzymanie odzyskanej niepodległości
• ukazanie ofiar polskich dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków
• uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej.

Na okoliczność wieczornicy wykonana została specjalna scenografia, komponująca się ze scenariuszem oraz charakterem uroczystości. W spektaklu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno– Przedszkolnego im. Mikołaj Kopernika w Przybiernowie, z klas 2 i 3 gimnazjum. Chór reprezentowali uczniowie klasy III b i klasy VI. Wszyscy uczniowie otrzymali pochwały i drobny słodki upominek. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście na czele z Panią Wójt Lilią Ławicką, przewodniczącym Rady Gminy Panem Ryszardem Kazanowskim, pracownicy Urzędu Gminy, Radni, Ksiądz Proboszcz Ryszard Iwaniuk, Pan Nadleśniczy Tomasz Szeszycki, Sołtysowie gminnych wsi oraz mieszkańcy gminy Przybiernów.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły, rodzicom uczniów biorących udział w uroczystości, pracownikom GOK- u za pomoc i współpracę oraz p. Alicji Chudowolskiej za przygotowanie ze Szkolnym Kołem Wolontariatu kotylionów na uroczystość.
Drugi dzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypadł na sobotę 11 listopada. Tego dnia w Hali Sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego odbył się XII Niepodległościowy Turniej w Piłkę Siatkową. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z naszej gminy.
Podczas turnieju walka sportowa była bardzo zacięta. Wszyscy chcieli zwyciężyć, nie zapominając jednak o zasadzie fair-play. Turniej ten promował zdrowy i aktywny tryb życia, pokazywał, jak wielkie znaczenie ma sprawność fizyczna, gdyż procentuje ona zdrowiem i świetnym humorem.
W klasyfikacji końcowej turnieju zwyciężyła drużyna MICHOREK z Brzozowa, drugie miejsce zajęło Sołectwo Miodowice, a trzecie Żurawie Zabierzewo.
Wieczornica i turniej został zorganizowany w ramach projektu ŚWIADOMIE BEZPIECZNI w GMINIE PRZYBIERNÓW.