Log in

Przedwielkanocne warsztaty w Bibliotece

Tradycja połączyła pokolenia

Tradycja połączyła pokolenia

W poniedziałek (27 marca), w Bibliotece Publicznej w Przybiernowie, odbyły się międzypokoleniowe  warsztaty, w czasie których powstały piękne pisanki wielkanocne.
Zajęcia, na które zaproszono najmłodszych, prowadziły nasze twórcze „Kreatywne Barwinki”, czyli seniorki, które znane są z plastycznych i rękodzielniczych umiejętności. Natomiast organizatorem warsztatów było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Przybiernowie.
Do pracy wykorzystano styropianowe jajka, które dzieci ozdabiały przy użyciu kolorowych wstążeczek. Oczywiście praca odbywała się pod czujnym okiem pań, które uczyły dzieci tej niełatwej, jak się okazało, techniki, wymagającej sporych umiejętności manualnych.  Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem świetnie, czego efekty można podziwiać na zdjęciach. Przepięknie udekorowane pisanki dzieci zabrały do swoich domów, aby już dziś  zapanował w ich rodzinach nastrój zbliżających się  świąt Wielkanocnych.
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej p. Marcin Simiński dziękuje wszystkim paniom zaangażowanym w przeprowadzenie warsztatów za poświęcenie swojego czasu.

Inf. własne