Log in

Projekt "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców wojewodztw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego"

 

2019 11 13 projekt

Obserwujemy obecnie przyspieszoną rewolucje technologiczno - informacyjną, w której część obywateli nie może brać udziału. To źle, bo jako beneficjenci szeroko rozumianych mediów cyfrowych tracimy jednocześnie kontakt z ludźmi wartościowymi, którzy nie do końca nadążają za wszystkimi nowościami. Uzupełnieniu tej luki komunikacyjnej i edukacyjnej służy właśnie tytułowy projekt.

I tak w ramach projektu realizowane są szkolenia z różnych aspektów użytkowania nowoczesnych narzędzi informatycznych do tworzenia, publikowania, pobierania i kontrolowania informacji. To co niegdyś było tylko domeną zapaleńców i wykształconych informatycznie młodych ludzi, dziś jest elementem codziennych obowiązków. A to zorganizowanie niedopinającego się budżetu domowego, a to bezpieczne przeglądanie internetu, płatności zdalne, a to kontakt poprzez internet z rodziną za granicą, a to wreszcie chęć podzielenia się swoją pasją z innymi czy znalezienia bratniej duszy choćby po drugiej stronie globu... Zauważmy zatem, że zaproponowane tematy szkoleń w rzeczywisty sposób uzupełniają wiedzę mieszkańców i skłaniają ich do większego udziału w cyfrowej  rzeczywistości. To bardzo ważne, gdyż w ten sposób zmniejszane są koszty społeczne wykluczenia i poprawia się komfort życia obywateli.

Poprzez szkolenia grupowe stwarzane są również dodatkowe możliwości wymiany wiedzy. Może się okazać, że sąsiad z drugiej strony ulicy też ma potrzebę usprawnienia kontaktu z rodziną za granicą. Natomiast sąsiedzi dwa domy dalej już sobie z tym świetnie radzą, ale chętnie dowiedzą się jak stworzyć arkusz kontrolujący miesięczne wydatki... tak nawiązywane są nowe płaszczyzny znajomości, wymiana doświadczeń i zmniejszenie barier w komunikacji poprzez nowoczesne media cyfrowe.

Pod adresem https://przybiernow.pl/projekty/podniesienie-kompetencji-cyfrowych znajdują się artykuły informujące o szkoleniach które już miały miejsce. Tam znajdziesz również informacje o tym jak wziąć udział w kolejnych szkoleniach, które będą odbywały się aż do 20 kwietnia. Zachęcamy do kontaktu i udziału.