Położenie gminy Przybiernów

Gmina wiejska Przybiernów położona jest w północnej części powiatu goleniowskiego, leżącego w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Komunikacyjnie znajduje się przy drodze krajowej nr 3 relacji Świnoujście - Jakuszyce.  Sąsiaduje z 6 gminami: od północy z gminami Wolin i Golczewo, od wschodu z gminą Nowogard, od południa z gminami Osina i Goleniów, od zachodu z gminą Stepnica. Granice administracyjne gminy Przybiernów na przeważającej długości są granicami sztucznymi w obrębie kompleksów leśnych Puszczy Goleniowskiej i w obrębie użytków rolnych. W skład gminy wchodzi 15 sołectw, w tym 24 miejscowości. Całość podzielona jest na 23 obręby geodezyjne.

Obszar i struktura powierzchni.

Gmina leży na równinach: Goleniowskiej i Gryfickiej. Większą jej część pokrywa Puszcza Goleniowska. Nieopodal wsi Rokita znajduje się rezerwat przyrody Cisy Rokickie. Przez peryferia gminy przepływają rzeki Wołczenica i Gowienica dostępne dla kajaków.
Powierzchnia - 228,7 km2, co stanowi 14,14 % powierzchni powiatu.
Tereny leśne zajmują 53,2 % powierzchni gminy,  użytki rolne 38,3 %, natomiast 8,5 % stanowią pozostałe grunty i nieużytki.

Zaludnienie i gęstość zaludnienia.

Liczba ludności 5,34 tysiąca mieszkańców.  Gęstość zaludnienia wynosi 23 mieszkańców / km2.