Log in

Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19

2021 03 19 szczepienia 02b_300_200_16777215_0_0_images_2021_03_19_szczepienia_2021_03_19_szczepienia_01.jpg

 

 

 

W poniedziałek 15 marca ruszyły szczepienia osób przewlekle chorych. Przypominamy, że obecnie rejestrować mogą się:

- pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
- pacjenci z chorobą nowotworową, u których po dniu 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
- pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
- pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Dla tych pacjentów skierowania powinny zostać wystawione automatycznie. Grupa została rozszerzona także o osoby:

- u których zdiagnozowano chorobę nowotworową, a nie rozpoczęto leczenia,
- oczekujących na przeszczep w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2134).

Ci pacjenci muszą sami zgłosić się po e-skierowanie do lekarza prowadzącego (np. onkologa) lub lekarza POZ. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji dla tej grupy dostępne są na stronie gov.pl/szczepimysie w zakładce dla przewlekle chorych.

Trwa rejestracja seniorów – zapisz się na szczepienie!
Rejestracja jest prowadzona zgodnie z n/w harmonogramem:

DATA

GRUPA

11.03 - 13.03

Rocznik 1952

18.03 - 20.03

Rocznik 1952 - 1954

22.03 - 24.03

Rocznik 1952 - 1956

25.03 - 27.03

Grupa 70+
- rejestracja uzupełniającą

Jak można się zarejestrować?
Dostępne są trzy kanały, za pośrednictwem których można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia:

  • Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
  • Internet - przez witrynę pacjent.gov.pl
  • Punkt szczepień w Przychodni Balticmed, ul. Cisowa 3 w Przybiernowie, tel. 914186599

Transport na szczepienia oraz informacja o szczepieniach
Przypominamy, iż Urząd Gminy w Przybiernowie zapewnia mieszkańcom bezpłatny dowóz do punktu szczepień przeciwko SARS-COV-19 zlokalizowanego na terenie naszej gminy. Z transportu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Zgłoszenia potrzeby zapewnienia transportu do punktu szczepień oraz wszelkie informacje na temat szczepień można uzyskać w Urzędzie Gminy w Przybiernowie pod numerami telefonów 914667530 lub 914667546 w godzinach pracy urzędu.

Informacja o zaszczepionych w Gminie Przybiernów
Od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień w punkcie szczepień w Przychodni Balticmed w Przybiernowie szczepiona była grupa 70+. Dotychczas udało się wykorzystać wszystkie dostępne dawki zaszczepiając do 9 marca: 180 osób pierwszą dawką ( 150 preparatem Pfizer oraz 30 preparatem Moderna) oraz 90 osób drugą dawką ( preparatem Pfizer). Nie odnotowano przy tym żadnych istotnych działań niepożądanych u szczepionych pacjentów, a same funkcjonowanie punktu szczepień przebiega w sposób sprawny i niezaburzony. Do 21 marca w naszej gminie zaszczepionych powinno zostać kolejne 60 osób preparatem Moderna ( I dawka) oraz 60 osób dawką II preparatu Pfizer. Od 22 marca ruszają szczepienia rocznika 1952 oraz grupy 1 b (przewlekle chorzy). Dla tej grupy wiekowej Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło szczepionki AstraZeneca.

Więcej informacji na temat szczepień znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie