Log in

Aktualności

Obowiązek spisowy

2020 11 19 obowiazek spisowy

To już ostatnie dni Spisu Rolnego. W naszej Gminie spis zakończyło już 190 Rolników, 37 Rolników jeszcze tego obowiązku nie wypełniło.

Nie spiszesz gospodarstwa? Może być kara.
Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Zlekceważenie tego obowiązku może wywołać negatywne reperkusje. Zgodnie z artykułem 57 ustawy o statystyce publicznej, „Kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie”. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników.
Rolnicy zwlekający ze spisaniem swojego gospodarstwa powinni mieć świadomość, że swoją opieszałością szkodzą nie tylko sobie samym, ale też wszystkim rolnikom ze swojej gminy, powiatu, województwa i całej Polski.
Dane zebrane podczas Powszechnego Spisu Rolnego będą wykorzystywane podczas planowania i realizacji polityki rolnej na każdym szczeblu terytorialnym. Jeśli jakość zebranych danych będzie niewystarczająca do prezentacji wyników np. na poziomie gmin, stracą na tym wszyscy. Brak szczegółowego obrazu polskiego rolnictwa może mieć bardzo poważne i negatywne konsekwencje dla polskich rolników. Dodajmy, że spis rolny jest organizowany co 10 lat, więc zebrane informacje będą wykorzystywane w gminach do następnego spisu w 2030 roku.
Rolniku, jeśli zatem oczekujesz od władz swojej gminy czy kraju skutecznych działań wspierających rolnictwo czy społeczności wiejskie, wypełnij najpierw swój obowiązek i pomóż stworzyć dokładną i przystającą do rzeczywistości diagnozę polskiego rolnictwa.

Jak można się spisać?
Najwygodniejszą metodą spisową pozostaje samodzielne spisanie się przez Internet! Jest na to 5 dni, od momentu rozpoczęcia spisu.
Spisać można się również przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 222799999 lub odbierając telefon od rachmistrza.
Rachmistrz terenowy dzwoni z numeru 222127128, rachmistrz telefoniczny dzwoni z numeru 222799999. Prosimy, aby odbierać telefony z kierunkowym +22 (Warszawa).
Osoby, które nie odbiorą telefonu otrzymają wiadomość sms z podanymi numerami do kontaktu:
226666662 kod rachmistrza terenowego: 4499 (pan Arkadiusz Pryć) lub numer bezpośredni: +48571504499

https://spisrolny.gov.pl/

Budowa wiaty rekreacyjnej

Budowa wiaty rekreacyjnej
zobacz więcej zdjęć W dniu 14 listopada 2020 r. spotkaniem integracyjnym przedstawicieli sołectwa Rokita i Gminy Przybiernów zakończono inwestycję pn. „„Budowa wiaty na terenie „Byłej Hydrofornii” w Rokicie w celu zapewnienia miejsca spotkań dla mieszkańców”. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zmniejszono liczbę uczestniczących oraz zachowane wszelkie reżimy sanitarne. Odbyła się loteria i konkursy dla dzieci.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach projektu pod nazwą „Wdrożenie działania animacyjnego, służącego włączeniu społeczności lokalnych w proces rewitalizacji oraz realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego wraz z wydarzeniem animacyjnym w oparciu o fiszkę przedsięwzięcia inwestycyjnego dla miejscowości Rokita o tytule „„Budowa wiaty na terenie „Byłej Hydrofornii” w Rokicie w celu zapewnienia miejsca spotkań dla mieszkańców” dla potrzeb projektu „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”.

Informacja

Szanowni Państwo,
Uprzejmie dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie w projekt „Pod biało-czerwoną”. To niezwykle ważne, aby w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa podejmować działania, które łączą naszą wspólnotę narodową – w tym przede wszystkim dzięki bezpiecznej formie online.
Uprzejmie informujemy, że w odpowiedzi na liczne prośby poszczególnych gmin, Organizatorzy zdecydowali o przesunięciu terminu końcowego zbierania głosów poparcia online.
Głosy można oddawać do 31 grudnia 2020 roku do 23:59.
Końcowy termin weryfikacji oddanych głosów poparcia online zostaje wyznaczony na 31.01.2021 Wtedy też oficjalnie poinformujemy, które gminy uzyskały największy odsetek liczby oddanych głosów poparcia w stosunku do liczby wszystkich mieszkańców gminy. Jednocześnie dziękujemy Państwu za dotychczasowe zaangażowanie i szeroką promocję informacji o projekcie wśród mieszkańców Państwa gminy.

Konkurs na stworzenie wideoklipu do utworu "Świecie nasz" Marka

2020 11 16 swiecie nasz Konkurs na stworzenie wideoklipu do utworu "Świecie nasz" Marka Grechuty.Konkurs to symboliczna forma tegorocznego Festiwalu Piosenek Marka Grechuty. Nagrody w konkursie ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pula przyznana to 10 000 zł.Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Jedynym wymogiem uczestnictwa jest ukończone 12 lat.Na prace czekamy do 4 grudnia 2020 roku. Regulamin, szczegóły oraz zgłoszenie do konkursu dostępne są na stronie internetowej Sławieńskiego Domu Kultury: www.sdk.slawno.pl oraz w załącznikach

REGULAMIN KONKURSU NA WIDEOKLIP DO PIOSENKI „ŚWIECIE NASZ”
ANEKS NR 1 DO REGULAMINU