X MEMORIAŁ TADEUSZA KWIATKOWSKIEGO

W dniu 24 sierpnia 2024 roku nad jeziorem Przybiernowskim odbył się XMEMORIAŁ TADEUSZA KWIATKOWSKIEGO organizowany przez Koło nr 42„WĘDKARZ” w Przybiernowie.

Zbiórka w miejscu odprawy – teren nad jeziorem (przy leśniczówce)zaplanowana była na godzinę 14.30. Podczas zbiórki okazało się, że o pucharzawalczy 31 wędkarzy w tym troje juniorów. To już dziesiąte zawody wędkarskie zcyklu „MEMORIAŁ TADEUSZA KWIATKOWSKIEGO”,które na stałe zawitały dokalendarza imprez organizowanych przez nasze Koło i stały się sztandarowym,najważniejszym wydarzeniem wędkarskim. Dzień MEMORIAŁU to dzień bardzouroczysty, całość spotkania wędkarskiego ma bardzo podniosły charakter – jestorganizowany od czasu śmierci naszego długoletniego Prezesa, Wójta GminyPrzybiernów, a przede wszystkim wspaniałego, dobrego człowieka.Po rejestracji uczestników rozlosowano stanowiska i o godzinie 15.00 przystąpionodo 3 – godzinnych „zmagań” wędkarskich (piękny sierpniowy – bardzo gorącydzień), mimo wyjątkowych okoliczności przyrody zawody przebiegły w bardzo miłej,przyjacielskiej atmosferze( zresztą jak zawsze). Po komisyjnym ważeniu ryb okołogodziny 18.30 zaproszono wszystkich uczestników na wspólny poczęstunek.Z uwagi na podniosłość wydarzenia do wspólnego biesiadowania zaprosiliśmynaszych partnerów życiowych, by razem z nimi celebrować te miłe chwile.

To już X MEMORIAŁ TADEUSZA KWIATKOWSKIEGO, Honorowymi Patronamiimprezy są Nadleśniczy Nadleśnictwa Rokita, Pan Mariusz Wabiszczewicz orazWójt Gminy Przybiernów, Pan Bogdan Jarosław Czaplicki. W imieniu Wójtaprzybyła do nas Zastępca Wójta Gminy Pani Anna Pryć, która swoją obecnościąucieszyła brać wędkarską w tak miłym dla nas wszystkich dniu. Podczasspożywania przygotowanych potraw, a było przy czym świętować, Panią Wójtpoproszono o wręczenie okolicznościowych pucharów: kategoria junior – I miejsceJanek Kalczyński z wynikiem 1,92 kg, natomiast w kategorii senior – I miejsce zająłMarek Walczak z wynikiem 2,39 kg – gratulujemy zwycięzcom. Wszyscy uczestnicyspotkania otrzymali pamiątkowe termosy, aby w nadchodzący jesienno - zimowyczas pałać się smakiem gorących napojów.

Zarząd Koła dziękuje wszystkim darczyńcom i zapraszamy już dziś na XIMEMORIAŁ.

Zarząd Koła nr 42 „Wędkarz” w Przybiernowie